40 שנה אני עוסקת בייעוץ, טיפול והנחיית סדנאות  לעוסקים בדיני נפשות. הייתה לי הזכות לפתח שירותי טיפול והעשרה תוך בניית שיתופי פעולה בין-מקצועיים בין אנשי חינוך, רווחה ובריאות.
העושר, שציינתי לעיל,  בא לידי ביטוי גם בהשכלתי המקצועית הרחבה. אני בעלת תואר ראשון B.A. בסוציולוגיה וקרימינולוגיה ותואר שני M.A. בעבודה סוציאלית. אני מדריכה מוסמכת לעובדים סוציאליים , מנחת קבוצות ומנחה מקצועית לאנשי חינוך, רווחה ובריאות. בנוסף השתלמתי: בטיפול באומנויות, בפיסול, גישור, טיפול בגוף ונפש בשיטת אלבאום, טיפול התפתחותי בתינוקות ב"צעד ראשון" ועוד.  
אני תמיד לומדת ומשתלמת ומעשירה את ידיעותיי  ברמה האישית והמקצועית. בשנים האחרונות מתעמקת בלימודי חסידות ומוצאת אוצרות של חוכמה וכלים להתנהלות מיטיבה בחיים האישיים והחברתיים.
 

השכלתי והכשרתי המקצועית

המרחב הטיפולי נמצא בבית צבעוני וחם העומד בקצה יער ובאווירה לא פורמאלית בחדר רחב ידיים ונעים, הגורם לתחושת מחובקות .מיד עם הכניסה אליו בא לך בטבעיות להוריד הילוך. אין שולחן חוצץ ביננו, השיחה מתקיימת בגובה העיניים בחדר שמואר ברכות. מהר מאוד נשימתך נרגעת, הדיבור שלך נעשה שקט ואפשר להתבונן ביחד בכאב בחייך שהביאך לכאן.

הטיפול ממוקד במה שמפריע לך הוא מעשי ונותן לך כלים יישומיים לשימוש מידי. מזהים ביחד את אזורי המשגה שלך בחיים ואת רצונך הברור ביחס לחיים שברצונך לחיות. בתשומת לב ובזהירות יוצאים לעבודה עצמית עמוקה בנתיב של ביטוי עצמי מלא ואוטנטי שלך ומתחילות לעלות בך תחושות של הבנה עצמית ותקווה וככול שמתקדמים בתהליך הצמיחה שלך, מגיעות אליך תחושות נעימות של ידיעה, שמחה, סיפוק ואושר. בשקד ביער כאב המשבר וקשיי המעבר הופכים להיות הדשן לצמיחה שלך. הצמיחה שלך מביאה לך רוגע והבנה שביכולתך לשפר את מערכות יחסיך בחיים, 

אסיים במשפט אחד מדבריה של ה. מטופלת בת 29: "השיחות אתך הן חוף מבטחים, מקום של קבלה, חשיבה ותמיכה". מהויות אלה מטיבות עם בני כול גיל גם עם חכמים ומנוסים בגילאי הזהב.

מרתון טיפולי ביער, שיטת טיפול ייחודית שפיתחתי ליציאה מהירה ממשבר והתלבטות.  היציאה לטבע מחישה תהליכים, החוויה במרחבי הטבע מחברת אותך ל"חכם הפנימי" שבתוכך ומפילה המון אסימונים בקצב מהיר. במרתון בן 5 שעות ניתן להגיע לתובנות ובהירות מחשבתית  ששקולה לחודשים ארוכים של עבודה בין ארבעה קירות.

כדי לקרוא מה לקוחות חושבים וכותבים – לחץ כאן
 

שיטת הטיפול שלי

האפיון הכי בולט שלי הוא העושר הבא לידי ביטוי ברוחב השכלתי המקצועית ובניסיוני המקצועי המגוון כמטפלת, מנחת קבוצות, מדריכה מקצועית (סופרווייזרית) לעו"סים, אנשי חינוך ובריאות  וכמקימה ומנהלת שירותי טיפול והעשרה חינוכית.

ניסיוני המקצועי העשיר וכישורי המקצועיים המגוונים מאפשרים לי למצוא את המענה המדויק לכול אדם שנקלע למשבר בחייו ומבקש להיחלץ ואף להיבנות ממנו.

העושר בא לידי ביטוי גם ביצירתיות הרבה שלי המתבטאת בפיתוח שיטות טיפול ייחודיות ובהן מרתון טיפולי ביער – בו במהלך חמש שעות במרחבי היער ניתן להיחלץ מתקיעות והתלבטות מעיקה. אדם נכנס ליער כאוב ומבולבל ויוצא משוחרר ובהיר כשהוא יודע כיצד הוא רוצה להמשיך מכאן.
ראה עדויות של לקוחות על מרתון ביער

המותג שלי הוא שערי הלבן המעיד על ניסיון חיי וניסיוני המקצועי העשיר. אספתי חוכמת מעשה רבת שנים, כך שקשה להפתיע אותי. חילצתי את עצמי ורבים אחרים ממצבים של קושי, התלבטות וחיפוש דרך בחיים. ניסיון עשיר זה מאפשר להתאים במדויק לכול אדם את הטיפול המתאים לו.

רחל שקד - אומנית טיפול והנחיית מטפלים (סופרוויז'ן)

הקלף המנצח שלי הוא ניסיוני המקצועי העשיר והמגוון.  40 שנה אני עוסקת בייעוץ, טיפול רגשי והנחייה מקצועית לעוסקים בדיני נפשות. פיתחתי שירותים מקצועיים ושיתופי פעולה בין מקצועיים בין אנשי חינוך, רווחה ובריאות. חוכמת מעשה רבת שנים עמי, קשה להפתיע אותי, שכן נחלצתי בעצמי וחילצתי רבים, רבים ממגוון מצבים של קושי וחיפוש דרך בחיים.

בעבודתי הראשונה כעובדת סוציאלית בכלא רמלה למדתי על כול השגיאות האפשריות שהורים ומחנכים עלולים לעשות, בכדי שילדים יצמחו להיות עבריינים הפוגעים בעצמם ובסביבתם. עוצבתי שם כאשת מקצוע וכבת אדם אכפתית. צמחתי להיות  יזמת שינויים, בלתי נלאית, בתחומי חינוך ורווחה ברמת הפרט המשפחה והקהילה.

טיפול בנשים של עברייני הצווארון הלבן - ניסיוני הרב בטיפול בעבריינים ומשפחותיהם, מאפשר לי להכין נשים נורמטיביות  למאסרו של הבעל אשר נפל מאיגרא רמא לבירא עמיקתא...

כבר שנים רבות אני יודעת שייעודי בחיים הוא "לשמור על הילדים" עשיתי זאת הן בפיתוח שירותי טיפול והעשרה לילדים מגיל לידה ועד בגרות והן בטיפול בהורים שחסרים, בנקודות זמן שונות, כלים לטיפול בילדיהם וגם בטפלי במבוגרים אני, למעשה, חובשת פצעים ישנים של הילדים שהם היו פעם...

בתוך עמי אני יושבת ומקיימת קשר חם גם עם הציבור הדתי חרדי. חזרתה בתשובה של בתי פתחה בפני את עולם החסידות ואני נהנית שנים מלימוד מעמיק של אוצרות היהדות להתנהלות ראויה בחיים, המדגישה תיקון מידות עצמי ועשיית טוב לזולת. אני מכירה את הקודים של התרבות הדתית וזוכה בע"ה לטפל ולעזור בצמתי קושי ומשבר למשפחות ממגזר זה.

בארגז הכלים המקצועי שלי: יכולת לנווט אנשים בסערת רגשותיהם, השכלה רחבה והכשרה מקצועית רבת פנים, הנחיית סדנאות לאנשי טיפול ולמחנכים לשכלול יכולת הקשבתם לצרכי מטופלים ותלמידים.

כדי לקרוא מה לקוחות חושבים וכותבים – לחץ כאן

אם ברצונך לצאת איתי למסע הכי מרתק בחייך שבמהלכו תחלץ מהמשבר שלך ואף תצמח ממנו - התקשר אלי עכשיו לטלפון 08-9286819
 

ניסיון מקצועי

 

לקבלת טיפים וסרטונים בחינם, רשמו את המייל שלכם:


ליצירת קשר וקביעת תור ליעוץ, התקשרו:

רחל שקד
050-975-1612
08-928-6819
רחל שקד – שקד ביער | 050-975-1612 | 08-928-6819 | shakedbayaar@gmail.com | www.facebook.com/sbyaar