ישנם מספר סימנים מובהקים למשבר בזוגיות. נסו לענות על השאלות הבאות:
  • האם אתם כבר לא זוכרים למה בחרתם להיות ביחד?
  • האם אתם פוחדים שאתם נמצאים רגע לפני הגירושים?
  • האם הילדים שלכם שואלים אם אתם עומדים להיפרד?
  • האם את מרגישה שבעלך מתרחק ממך ומסתר בתוך עצמו?
  • האם אשתך עברה לדבר אתך רק על משימות ועניינים לטיפול?
  • האם אתם ממעטים לגעת זה בזו?
  • האם הווליום בשיחות שלכם עולה מהר, ושניכם מרגישים שאין עם מי לדבר?
אם עניתם כן על אחת או יותר מהשאלות הללו – אתם כנראה חווים כרגע משבר בזוגיות.

זוגיות היא מקום מאוד מאתגר בחיי כולנו כאשר שני אנשים שונים בונים בית. כולנו רוצים אהבה, שלום והרמוניה אך לכול אחד דרך משלו איך להשיגם. ועל הדרך נסובות כול המחלוקות בחיים.
לכול צד דרכים משלו להתמודד עם קושי יש מופנמים ויש מוחצנים ויש השותקים את כאבם ויש הצועקים את תסכולם. בקיצור בזוגיות צריך לבנות נתיבי תקשורת והבנה בכול יום שנה, שנה. כשמתרחקים זה מזו הדבר הראשון שנפגע זה איכות הדיאלוג בין השניים והלב נחמץ.

כולנו מכירים דוגמאות למשברים בזוגיות: כאשר אחד מבני הזוג מרגיש שאינו יכול להמשיך כך יותר והוא סובל ומתייסר. לבן או בת הזוג נורא קשה ומפחיד להבין שמישהו פה רוצה לפרק את החבילה. לעיתים מדחיקים את הידיעה ולפעמים מתפרצים ובעיקר נורא סובלים.
 

זוגיות ומשפחה

צברתי ניסיון רב ב-2 תחומים ספציפיים: משפחות מהמגזר הדתי-חרדי ואסירים ונשותיהם.

טיפול אישי ומשפחתי למגזר הדתי חרדי – אני קרובה מאוד למגזר הדתי ומכירה היטב את הקודים שלו. במהלך הקריירה המקצועית שלי נפלה בחלקי הזכות, מעם השם, לפתח שירותי העשרה בחינוך ובטיפול לאוכלוסייה דתית מכול הזרמים. זה למעלה מעשור, שבתי חזרה בתשובה ובזכותה אני לומדת חסידות כבר מספר שנים ומעשירה את ידיעותיי על התנהלות יהודית בחיים. אני מכירה מקרוב את הווי החיים הדתי-חרדי ושמחה תמיד לסייע לאימהות ואבות ברוכי ילדים לשכלל התנהלותם המיטיבה כהורים ומחנכים. בכול שבוע ישנה לי הזכות לעבוד עם אנשים דתיים וחרדים וברוך השם, הברכה להורים ולילדים גדולה.

חזרה בתשובה כשמישהו במשפחה חוזר בתשובה כול המשפחה בסערה. לעיתים זה אחד מבני הזוג ולפעמים הבן או הבת. אני מכירה היטב את המקום הזה ממשפחתי ואת גודל האתגר להישאר בקשר טוב כשנוצר פער גדול בין סגנונות החיים והאמונה. ביכולתי לתת כלים כיצד לשמור על תקשורת חיובית ואוהדת תוך כבוד לדרכו של כול צד. ביחד נעשה סדר בתחושות, בעובדות החיים החדשות ולא נשכח להמשיך ולאהוב.

הכנת נשים לקראת כניסתו של הבעל למאסר – לעיתים במשפחה נורמטיבית, אדם מבצע עבירה ונשלח למאסר. זו רעידת אדמה אדירה עם סיטואציה לא מוכרת וקשה לכול בני המשפחה.
את דרכי כמטפלת התחלתי כעובדת סוציאלית בשירות בתי הסוהר ואני מכירה היטב מה עובר על אסיר ומשפחתו. ההכנה לקראת המאסר מאוד עוזרת לבת הזוג, הנשארת לבד בחוץ להתמודד עם הקשיים העולים בחיי המשפחה.
 
 

התמחותי במצבי חיים ייחודיים

אם ברצונך לצאת איתי למסע הכי מרתק בחייך שבמהלכו תחלץ מהמשבר שלך ואף תצמח ממנו
התקשר אלי עכשיו לטלפון 08-928-6819

איך פותרים את המשבר?

טיפול במשבר זוגי – כשהזוגיות רועדת, הפחד והכעס גואים ויש יותר שאלות מתשובות ולא יודעים מה לעשות מחפשים עזרה. עזרה ממי שמכירה את המקום המפחיד הזה ויכולה לנווט אתכם בסבך רגשותיכם הסוערים. משבר זוגי שופך אור על תהליך רב שנים, שבו עקפתם בעיות ביניכם, עד שבאופן טבעי קורה הפיצוץ. ודווקא פה מתהווה הזדמנות להתבונן באומץ, יושר וכנות כיצד השתבשו לכם היחסים ולנסות לתקנם.
לתיקון הזוגיות צריך אורך רוח אך טעם התיקון מתוק במיוחד.

לעיתים במהלך הטיפול המשותף מגיעים לסיום הזוגיות, אך בליווי מקצועי ואחראי, ניתן להיפרד בהבנה וכבוד הדדיים, תוך שמירה על שלום הילדים ואף הנכדים. חשוב לציין, שלילדים בכול גיל, גם כשהם בוגרים והורים בעצמם, גירושי ההורים נחווים כאירוע קשה ומטלטל ויש להתייחס לכך ברגישות והבנה.

ייעוץ להורים שנמצאים במשבר כיצד לשמור על שלום הילדים – כשכול מה שהיה ברור ובטוח בחייכם מתערער, עולה בפניכם אתגר גדול איך במקום הכואב הזה ניתן להקטין את הנזקים הרגשיים הנגרמים לילדיכם.
גם הורה כאוב וסובל, שכוחותיו אינם אתו, מחויב לתפקוד ברמה סבירה כדי לפגוע בילדיו. זאת כדי שלסבלו לא יתווספו גם רגשות אשם, אשר מורידים את המורל הנמוך עוד יותר למטה... הטיפול מסייע להורים הסובלים לראות יותר בבהירות מה עובר על ילדיהם. הבנה זו חיונית להקטנת ממדי הנזק לילדיכם.

באמצע החיים ישנם כמה צמתי משבר וכולם משפיעים על הילדים – בגידה, פרידה, גירושין, בניית פרק ב', פיטורין, אובדן פיננסי, מחלה ומוות ואף חזרה בתשובה של בן/בת משפחה. כשהאדמה רועדת תחת רגליכם ילדיכם מטלטלים איתכם!


מי יעזור לך לצאת מהמשבר?
למה כדאי להורים במשבר אמצע החיים להגיע דווקא לרחל משקד ביער?  כדי להיות בידיים מקצועיות וטובות ולהרגיש שיש על מי לסמוך כדי להבטיח את שלום הילדים גם כשהכוחות שלכם נחלשים ורגשותיכם סוערים ולקבל כלים מעשיים שזמינים לשימושכם החל מהמפגש הטיפולי הראשון.

ייעוץ קצר וממוקד להורים בצמתי התלבטות בכול גיל - מענה וכלים חינוכיים לאתגרי ההורות בכול הצמתים מהתחלה ועד לצבא עבור דרך מרד הזאטוטים בני השנתיים ונפלאות מרד הנעורים. 
ולפי הכלל של "יהללך זר ולא פיך" אני בוחרת לסיים בדבריה של אישה ואם שטיפלה בהצלחה במשבר עמוק בחיי הזוגיות והמשפחה:
את מהווה לנו כתובת – כול המשפחה רואה בך כתובת לטיפול בקשיים. אני תמיד ממליצה ומשבחת את הטיפול שקיבלתי ממך". ס. 50, 2013.

כדי לקרוא מה לקוחות נוספים חושבים וכותבים – לחץ כאן
 

לקבלת טיפים וסרטונים בחינם, רשמו את המייל שלכם:


ליצירת קשר וקביעת תור ליעוץ, התקשרו:

רחל שקד
050-975-1612
08-928-6819
רחל שקד – שקד ביער | 050-975-1612 | 08-928-6819 | shakedbayaar@gmail.com | www.facebook.com/sbyaar