דף הבית >> כי האדם עץ השדה
 

כי האדם עץ השדה"  האם נתתם דעתכם כמה זמן נדרש לזרע להפוך לעץ?

אני גרה בקצה יער אורנים רחב ידיים ואני יכולה לראות מאוד מקרוב את התהליך.בסוף האביב בחודשי הקיץ החמים, נפתחים האיצטרובלים ונושרים הצנוברים. כול צנובר הוא זרע, שיכול להפוך לעץ. לכול צנובר יש כנף קלילה שעוזרת לו לעוף בעזרת הרוח הרחק מהעץ ממנו נשר. בנופלו על האדמה מתייבשת וניתקת הכנף הקטנה והוא נותר על האדמה. לעיתים ציפור אוכלת אותו אבל יש והוא נשאר שלם על פני האדמה וכשמגיעה עונת הגשמים הוא שולח שורשון לאדמה ומתחיל בתהליך נביטה. הוא ממש קטנטנטן עם 2 מחטים ירוקות וקטנות ובבכול שנה מוסיף מחטים וענפים ולוקח לו שנים רבות להפוך לעץ.

גם אנו עצים מתפתחים, רק שלנו אין סבלנות... אנשים מגיעים אלי לקליניקה עם בעיות במערכות יחסים ורוצים שהכול ייפתר מהר, מהר. אך גם להתפתחות וצמיחה אישית ולתיקון מערכות יחסים דרוש זמן, בדיוק כמו לצנובר הקטן.

יש לקבל בהבנה ואורך רוח, שלתהליכי צמיחה נדרש זמן. סבלנות למשך התהליך והכלתו הינם דשן נחוץ לצמיחה של "עץ" שהוא אדם או בני זוג, המבקשים להיטיב את צמיחתם המשותפת.

גם בבניית עסק נדרשת סבלנות לתהליך הצמיחה העיסקי. כדאי להינות מכול צעד לאורך כול הזמן הנדרש לעסק להפוך מרעיון לעץ מניב פירות.

Bookmark and Share
Back שלח לחבר הדפס
 

לקבלת טיפים וסרטונים בחינם, רשמו את המייל שלכם:


ליצירת קשר וקביעת תור ליעוץ, התקשרו:

רחל שקד
050-975-1612
08-928-6819
רחל שקד – שקד ביער | 050-975-1612 | 08-928-6819 | shakedbayaar@gmail.com | www.facebook.com/sbyaar