ישנם מספר סימנים מובהקים למשבר בחיים. נסה לענות על השאלות הבאות:
  • האם אתה סובל משינה טרופה וחסרת מנוחה?
  • האם רובצת לך מועקה בחזה וקשה לך לנשום?
  • האם אין לך כוח לקום בבוקר ולהתמודד עם המציאות?
  • האם הדמעות עולות לך לעיניים בלי שליטה, לפעמים במצבים לגמרי לא צפויים?
  • האם כל כך רע לך שבא לך למות או לפחות לישון כמה חודשים ברצף עד שהחלום הרע הזה ייגמר?
  • האם התיאבון שלך נעלם?
  • האם מאז שפרשת מהעבודה אינך מוצא טעם לקום בבוקר מן המיטה?
אם ענית כן על אחת או יותר מהשאלות הללו – אתה כנראה חווה כרגע משבר.
כולנו מכירים דוגמאות למשברים בחיים:
איבוד מקום עבודה ופרנסה, משבר אמון ובגידה בזוגיות, שמשפיע קשות על כל בני המשפחה. חזרה בתשובה או בשאלה הגורמת לזעזוע בחיי המשפחה. לעיתים בגידת הגוף מטלטלת אדם ומשפחתו כשנדרשת התמודדות עם מחלה ולעיתים אלו פיטורין ממקום העבודה או הפסד כלכלי צורב.

ומוכר לכולנו משבר אמצע החיים הנפרש מסמוך לגיל 40 ומעבר לגיל 60 בו  עולה בך זעקה פנימית:
"אי אפשר להמשיך ככה – אני כול כך רוצה לשנות אבל הפחד עוצר אותי"...    
 
 

משברים וצמיחה

איך פותרים את המשבר? ואיך עוברים בשלום ממציאות חיים אחת לאחרת?

להבנה שלך שצריך לשנות משהו בחייך מתלווה פחד גדול. כאב גדול מתלווה למשבר מכול סוג בחיים. קשה לשאת אותו אך הוא מדרבן אותך לפעולה ולבקשת עזרה. 
בזכות הכאב, בני אדם במשבר יוצאים למסע לגילוי עצמי – זהו מסע בנבכי נפשך והתבוננות כנה בחייך, באופן התנהלותך, בטעויות ובהחלטות שגויות שקיבלת, שהביאוך למקום הזה. וכאן מתחיל הריפוי שלך – שכן הכרתך בטעויות שלך, מאפשרת לך לתקן את מה שנחוץ בדפוסי התנהלותך כדי להיחלץ מן התקיעות והסבל למקום הרבה יותר טוב ושמח בחייך.
הבשורה שלי הינה שבכול משבר ישנו פוטנציאל ענק של צמיחה שלך. דווקא המשבר, המטלטל אותך, יכול להיות נקודת המפנה שתביא הרבה ברכה לחייך.

בזמן משבר ומעבר צריך עזרה – כי כשהרגשות סוערים ולא ברור לך מה עליך לעשות. נחוצה לך יד מכוונת, מאשת מקצוע מנוסה שמכירה היטב מהו משבר ויכולה להראות לך את הדרך ליציאה מן המשבר שלך ולצמיחה ממנו.

משבר ומעבר שנכפה עליך, הוא הזדמנות מעולה לעשות סדר בחייך – עם עשיית הסדר, נעלמת הבהלה ותחושת חוסר השליטה שלך בחיים, המשבר מתפוגג ולפעמים זה קורה ממש מהר, בטיפול מאוד ממוקד באזורי הבלגן בחייך.
"לרחל שקד היקרה! רציתי להודות לך על הטיפול במכתב קטן זה. הגעתי אליך מבולבלת, נרגשת ועם חוסר סדר בדברים שהיו פתוחים אצלי. במספר קטן של מפגשים עזרת לי להתמקד, לעשות סדר בדברים שהיו פתוחים ולטפל בהם. היום, עם הטיפים שנתת לי אני ממשיכה לתפקד ביעילות, באסרטיביות ואני יודעת בוודאות מה אני צריכה. תודה ויישר כוח". א. בת 57, 2011.

כדי לקרוא מה לקוחות נוספים חושבים וכותבים – לחץ כאן
החיים על קשייהם ואתגריהם מכריחים אותנו לדעת את עצמנו לעומק, לזהות ביושר את אזורי המשגה שלנו וללמוד מחדש חוקי התנהלות נכונים בחיים. בתהליך הטיפולי במשבר שלך, נחבוש ביחד את הפצעים הרגשיים שלך, כך שיתאפשר לך להתחזק ולשנות את מה שעליך לשנות באופן התנהלותך בחייך. ולא פחות חשוב – יהיה לך מאוד ברור כיצד לשמור על שלום ילדיך כשליבך כואב וראשך מוצף באין ספור שאלות. זוגיות ומשפחה

בהיותך במשבר תחושתך כאילו נפלת לבור עמוק ואפל ונחבלת. עליך להזעיק עזרה ולמצוא למי יש סולם ויכולת מקצועית לחלץ אותך מן הבור. לי יש כלים לחילוץ אנשים ממשבר. למרבית המזל הטלפון שלך עובד גם בעמקי בור המשבר, כדאי לך לצלצל עכשיו ולהזעיק אותי לעזרתך. 

לכול אדם דרך משלו להתמודד עם משבר. תודות ל-40 שנות ניסיוני בטיפול באנשים ומשפחות בצמתי משבר בחייהם, אוכל להתאים לך את המסע הטיפולי המדויק הנחוץ לך כדי להיחלץ ולצמוח. 

רוצה לשפר את מצבך בחיים ולגלות את כול הטוב שאפשר להפיק מהמשבר שלך – התקשר אלי עכשיו לטלפון 08-9286819.

משמאל עדותה של בת 60, שנאלצה להתמקם מחדש בחיים כאשר נדרשה לפרוש !
 

מי יעזור לך לצאת מהמשבר ולהתמקם היטב מחדש בחייך?

 

לקבלת טיפים וסרטונים בחינם, רשמו את המייל שלכם:


ליצירת קשר וקביעת תור ליעוץ, התקשרו:

רחל שקד
050-975-1612
08-928-6819
רחל שקד – שקד ביער | 050-975-1612 | 08-928-6819 | shakedbayaar@gmail.com | www.facebook.com/sbyaar